Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Величко В.А.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Величко В.А. 
Грунтовий покрив Українського Полісся як зонально обумовлений природний комплекс, його діагностика та класифікація: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.03 / В.А. Величко ; Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського УААН. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню грунтового покриву Українського Полісся, уточненню його діагностики і класифікації. Обгрунтовано специфіку гідротермічних умов Полісся, визначено їх показники та параметри й уточнені територіальні межі зони. Встановлено три основні типи грунтоутворення: дерново-підзолистий, дерновий опідзолений і дерново-глейовий. Визначено нормативні градації типів грунтів за ступенем зволоження. Показано особливості впливу материнських порід на морфогенез поліських грунтів і доведено відсутність їх впливу на характер грунтоутворення за домінуючої ролі гранулометричного складу. Запропоновано новий підхід до проблеми класифікації грунтів, який полягає в ієрархічному ранжуванні важливих чинників грунтоутворення на його типові і параметричні особливості, які визначають його якості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П035.9(2УКР3),022

      
2.

Величко В.А. 
Родючість грунтів України за агропотенціалами основних сільськогосподарських культур: автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.03 / В.А. Величко ; НТЦ "Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського". — Х., 2009. — 43 с. — укp.

Обгрунтовано критерії якісної оцінки грунтів відповідно до еколого-субстантивної класифікації на параметричних засадах як основи системи оцінки їх ресурсних можливостей за родючістю. Визначено основні фактори родючості грунтів, запропоновано систему якісної оцінки ресурсних можливостей грунтів через показники: природний потенціал, агрогрунтовий потенціал за природної та ефективної родючості. Показано просторовий розподіл оцінки родючості грунтів і грунтового покриву на рівні одиниць грунтово-екологічного районування: провінцій і педопарцел. Обгрунтовано доцільність установлення бонітувального статусу грунтів за природною й ефективною родючістю як підставу для вирішення питань земельного кадастру. Запропоновано підходи до оцінки грунтових ресурсів для інвестиційних проектів на прикладі території Херсонщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.6(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА364290

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського